Cmentarz parafialny w Kłyżowie

Władze gminy Pysznica 01.10.1978r. udzieliły właściwego pozwolenia pod zagospodarowanie terenu cmentarza parafialnego.

Ks. proboszcz Andrzej Sekulski podczas Misji Parafialnych, które zostały przeprowadzone w Adwencie 1987r poświęcił cmentarz. Został ustawiony krzyż w miejscu centralnym.

Pierwszy pochówek odbył się 24 stycznia 1988 roku. Grobów zaczęło przybywać coraz więcej, gdyż były przeprowadzane ekshumacje.

Dzisiaj wielu naszych zmarłych parafian w tym miejscu oczekuje na zmartwychwstanie.

Cmentarz ma już ogrodzenie. Wykonane zostały kolejne prace które mają na celu zachowanie tego miejsca w odpowiednim porządku. Zostały usunięte modrzewie, które były niebezpieczne dla grobowców w ostatniej alejce.

Przy wejściu na cmentarz jest ustawiony kontener na śmieci. Dokonując segregacji odpadów zapewniamy czystość w tym miejscu.

Trzeba naszym przodkom zapewnić odpowiednie miejsce spoczynku a nam zapewnić właściwy klimat do modlitwy i pamięci o tych, którzy odeszli do Pana.

Odwiedzając zmarłych na cmentarzu pamiętajmy o modlitwie w ich intencji i o zachowaniu porządku i ciszy.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ….

Sobota, 23 września 2017 r.
imieniny: Bogusława, Tekli
Odsłon : 196351