Nowi Lektorzy

W sobotę 20 kwietnia 2013r w Gorzycach bp Edward Frankowski przewodniczył mszy św. połączonej z obrzędem błogosławieństwa lektorów i ceremoniarzy. W naszej diecezji co roku taka uroczystość przyjęcia ministrantów do posługi Lektora odbywa się po odpowiedniej formacji. Ostatni etap takiej formacji to przygotowanie do funkcji Ceremoniarza. Do posługi lektora zostało przyjętych 317 ministrantów z 94 parafii, na stopień ceremoniarza zostało mianowanych 34 kandydatów.

Również z naszej parafii bp Edward Frankowski 3 kandydatów przyjął do posługi lektora:

Oskar Krawczyk, Paweł Kryń, Jan Pietroniec

Jako pełniący posługę liturgiczną będę od tej pory wspierać Lektorów w odpowiednich grupach w naszej parafii.

Odsłon : 206135