Uroczysty dzień Komunii

Tak czekałam na te chwilę

by usłyszeć głos Twój Panie.

W sercu mam radości tyle,

miłość Twa przepełnia mnie.

Oto nastał dzień wspaniały

pełen światła i radości,

stojąc z dłońmi złożonymi

Ciebie tylko prosić chcę.

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest dniem szczególnym w życiu każdego dziecka. Jezus przyjęty w Komunii Świętej jest ich prezentem, który będzie kształtował ich serce i wiarę. Momentu przyjęcia Chrystusa do serca pierwszy raz – nigdy się nie zapomina. Ta chwila będzie w nich zawsze najcenniejszym i najbardziej osobistym wspomnieniem.

Eucharystia o godz. 11.00 w dniu 12 maja 2013 była świętem całej parafii. Wszyscy przeżywaliśmy radość i szczęście 18 dzieci, które przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej po raz pierwszy.

Dzień Pierwszej Komunii Świętej to nie tylko święto dzieci, ale i całej rodziny. Na tę ważną chwilę dzieci przygotowują się cały rok uczęszczając na katechezę i spotkania organizacyjne. Warto pamiętać, że do tego szczególnego dnia przygotowują się również rodzice – przez cały rok współpracują z parafią, aby ich pociechy mogły jak najlepiej i najpełniej przeżyć ten dzień.

Odsłon : 206132