• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Wakacje – Ulanowskie flisowanie

Ulanów to miasteczko położone w widłach rzek Tanwi i Sanu. Już w XVII wieku posiadało port oraz miejsce, gdzie naprawiano statki rzeczne. Powstał tu prężny ośrodek flisactwa i nawet niektórzy uważają, że było uznawane za stolicę polskiego flisactwa.

Dzisiaj można również spotkać flisaków i poznać spływy flisackie. Pan Mieczysław Łabędzki – Retman – daje nam możliwość poznania flisowania na rzece San. Nasza grupka (schola i ministranci) wybrała się rowerami do Ulanowa, aby wakacyjne upały ochłodzić sobie żeglugą. To wielka przyjemność popłynąć na bezludną wyspęUśmiech , a najprzyjemniejsze to wziąć ster w swoje ręceUśmiech

 

 
World's Top Web Hosting providers awarded and reviewed. Find a reliable green hosting service, read greengeeks review
Data - imieniny
Wtorek, 23 stycznia 2018 r.
imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Facebook
Obrazki z pielgrzymek
Kanonizacja
Jan Paweł II został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 r.,
w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Czas ucieka...
Odwiedziny
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Statystyki
Użytkowników : 1989
Artykułów : 175
Odsłon : 206092