Dwa dni modlitwy z Pasterzem

Ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz 7 i 8 listopada 2013 r. gościł w naszej parafii. Wizytacja parafii jest przewidziana w prawie kanonicznym i pomaga w lepszym funkcjonowaniu życia parafialnego. Centrum każdego dnia była Eucharystia, która pomagała przeżyć nam dar wspólnoty. Wspólnota parafialna potrzebuje zawsze umocnienia i nowych wskazań , które ks. bp Krzysztof Nitkiewicz pozostawił nam jako zadania do wypełnienia.

Pierwszego dnia Pasterz naszej diecezji spotkał się z grupami duszpasterskimi działającymi przy parafii. Obecni byli członkowie Kół Żywego Różańca, Rady Parafialnej, scholii, ministrantów i lektorów, Oazy, Grupy pielgrzymkowo- rowerowej.

Ksiądz Biskup zachęcił wszystkich do wspólnej pracy parafialnej. Powiedział, że my, którzy jesteśmy tutaj w świątyni powinniśmy innych przyprowadzać do Kościoła. Trzeba posługiwać się życzliwym słowem i czynić to z miłością.

Drugiego dnia Pasterz odwiedził Zespół Szkół w Kłyżowie. Spotkał się z uczniami i nauczycielami i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Odwiedził chorych i modlił się z nimi. Na cmentarzu pomodlił się za zmarłych naszych parafian. Miłym akcentem było spotkanie z rodzinami kapłańskimi i zakonnymi naszych rodaków.

Eucharystia połączona z Sakramentem Bierzmowania była zakończeniem wizytacji i wspólnej modlitwy z Księdzem Biskupem. Młodzież, rodzice i Ksiądz Proboszcz podziękowali za dwa dni wspólnej modlitwy i słowa zachęcające do nowych pomysłów w głoszeniu Ewangelii.

Odsłon : 206108