• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Dwa dni modlitwy z Pasterzem

Ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz 7 i 8 listopada 2013 r. gościł w naszej parafii. Wizytacja parafii jest przewidziana w prawie kanonicznym i pomaga w lepszym funkcjonowaniu życia parafialnego. Centrum każdego dnia była Eucharystia, która pomagała przeżyć nam dar wspólnoty. Wspólnota parafialna potrzebuje zawsze umocnienia i nowych wskazań , które ks. bp Krzysztof Nitkiewicz pozostawił nam jako zadania do wypełnienia.

Pierwszego dnia Pasterz naszej diecezji spotkał się z grupami duszpasterskimi działającymi przy parafii. Obecni byli członkowie Kół Żywego Różańca, Rady Parafialnej, scholii, ministrantów i lektorów, Oazy, Grupy pielgrzymkowo- rowerowej.

Ksiądz Biskup zachęcił wszystkich do wspólnej pracy parafialnej. Powiedział, że my, którzy jesteśmy tutaj w świątyni powinniśmy innych przyprowadzać do Kościoła. Trzeba posługiwać się życzliwym słowem i czynić to z miłością.

Drugiego dnia Pasterz odwiedził Zespół Szkół w Kłyżowie. Spotkał się z uczniami i nauczycielami i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Odwiedził chorych i modlił się z nimi. Na cmentarzu pomodlił się za zmarłych naszych parafian. Miłym akcentem było spotkanie z rodzinami kapłańskimi i zakonnymi naszych rodaków.

Eucharystia połączona z Sakramentem Bierzmowania była zakończeniem wizytacji i wspólnej modlitwy z Księdzem Biskupem. Młodzież, rodzice i Ksiądz Proboszcz podziękowali za dwa dni wspólnej modlitwy i słowa zachęcające do nowych pomysłów w głoszeniu Ewangelii.

 
World's Top Web Hosting providers awarded and reviewed. Find a reliable green hosting service, read greengeeks review
Data - imieniny
Wtorek, 23 stycznia 2018 r.
imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Facebook
Obrazki z pielgrzymek
Kanonizacja
Jan Paweł II został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 r.,
w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Czas ucieka...
Odwiedziny
Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Statystyki
Użytkowników : 1989
Artykułów : 175
Odsłon : 206108