Radosne kolędowanie

Święta Bożego Narodzenia są czasem, kiedy spotykamy się w gronie rodzinnym, rozmawiamy i przede wszystkim śpiewamy kolędy. Śpiewanie tych pieśni jest nieodłącznym elementem świąt Narodzenia Pańskiego. Tradycja kolędowania sięga czasów starożytnych. Wierzący śpiewając je, wyznają prawdę o Narodzeniu Pana. Są wprowadzani w atmosferę tych radosnych świąt.
Z tej właśnie okazji w Niedzielę Świętej Rodziny 5 stycznia 2014 r. w kościele parafialnym w Kłyżowie odbył się koncert kolęd z udziałem utalentowanych dzieci i młodzieży. Inicjatorem tej uroczystości był proboszcz ks. Tadeusz Pasek, który już po raz kolejny podjął się tego zadania. Jak mówi „jest to kłyżowska tradycja, która musi być podtrzymywana”. Ks. proboszcz zadbał nie tylko o oprawę muzyczną, ale też o wystrój świątyni. W tle śpiewających znajdowały się aniołki i Maryja z Józefem, co jeszcze bardziej uświetniło cały koncert. Każdy wykonał dwie wybrane przez siebie kolędy. Występowały następujące osoby: Jadwiga Drąg, Wiktoria Maślach, Agata Krzal, Laura Ślusarczyk, Paulina Szoja, Weronika Szoja, Ania Pięta, Wiktoria Cichoń, Aleksandra Tęcza, Bartek Maślach, Julia Maślach. Wierni zebrani w kościele byli zachwyceni. Każdy wykazał się wielkim talentem muzycznym. Wszyscy otrzymali zasłużone brawa.

Kolędowanie jest radosnym zaproszeniem do cieszenia się z świąt Bożego Narodzenia. Wlewa w nas pogodę ducha, dlatego powinniśmy je śpiewać w okresie świąt jak najczęściej. Dzięki nim będziemy czuć atmosferę tego cudownego czasu.

Jak zapowiada proboszcz w następnym roku odbędzie się kolejny koncert kolęd. Już dzisiaj zaprasza wszystkich wiernych do wspólnego przeżywania świąt poprzez radosne kolędowanie.

Chcemy płytkę DVD z nagraniem koncertu rozprowadzać w niedzielę 19.01.2014r., a dochód przeznaczyć na misje. To nasze kolędowanie misyjne.

Środa, 17 stycznia 2018 r.
imieniny: Antoniego, Jana
Odsłon : 205333