Ks. Andrzej Sekulski „NASZA MAŁA OJCZYZNA KŁYŻÓW”

Pierwszy proboszcz parafii Kłyżów ks. kanonik Andrzej Sekulski podjął się opisania dziejów miejscowości, w której do dziś kontynuuje duszpasterską posługę. Tak powstała pozycja: „Nasza mała ojczyzna Kłyżów”.

Autor opisuje w niej dzieje wsi oraz naszej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Maksymiliana.

Można w niej znaleźć: dzieje wsi, początki parafii, dzieje budowy kościoła oraz opisy życia religijnego parafii. Książka zawiera nieodległą historię, bo warto przywołać, że bp Ignacy Tokarczuk ustanowił parafię dekretem 14 czerwca 1974r., a więc 40 lat temu. Promocji i prezentacji dokonał autor 8 czerwca w świątyni parafialnej.

Odsłon : 206110