Dzień Patrona Parafii

Nasza parafia cieszy się opieką Św. Maksymiliana. Dlatego 14 sierpnia jest dla nas wyjątkowym dniem – jest to pierwszy dzień odpustu parafialnego.

Św. Maksymilian, franciszkanin oddał życie za bliźniego w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Jego decyzja była owocem modlitwy, głębokiej duchowości i miłości aż do końca. Pozostaje dla głosem przypominającym, że w życiu tak naprawdę liczy się tylko miłość.

Świętując Dzień Odpustu modliliśmy się wśród zmarłych parafian. Msza w tym dniu na cmentarzu ma za sobą kilkuletnią tradycję i cieszy się dużą popularnością w parafii.

Deszcz nie przeszkodził, przybyli rodacy – księża i siostra zakonna. Wspólnie przeżywaliśmy Jubileusz 40 – lecia parafii.

Odsłon : 206168