Zasłużony dla Gminy Pysznica

W Jubileusz 40- lecia istnienia naszej parafii zostało wpisane historyczne wydarzenie. Ks. Kanonik Andrzej Sekulski otrzymał wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Pysznica”.

W pierwszym dniu odpustu po uroczystej mszy św. na cmentarzu odbył się AKT NADANIA. Pan Wójt Tadeusz Bąk przypominał najważniejsze dokonania i zasługi Ks. Kanonika, Pan Przewodniczący Rady Gminy Józef Gorczyca odczytał uchwałę Rady Gminy Pysznica. Akt podkreśliło również wypuszczenie w niebo gołębi, które są symbolem pokoju i radości.

Ks. Kanonik jest chory i przebywa w szpitalu, dlatego po zakończonej mszy św. i po nadaniu Aktu, Pan Wójt z delegacją udał się do szpitala i wręczył pamiątkową statuetkę, kwiaty i Akt Nadania. To wyróżnienie jest radością całej parafii. W ten sposób zostali również wyróżnieni ci, którzy przez 40 – lat współpracowali razem z Ks. Kanonikiem. Gratulujemy i modlimy się za chorego Ks. Kanonika Andrzeja Sekulskiego.

Odsłon : 206167