• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Uroczysty Dzień Parafii

Dzień 15 sierpnia w całym roku jest dla nas pięknym i niezwykłym świętem. Przeżywamy w tym dniu główny odpust parafialny ku czci NMP Wniebowziętej.

W tym roku było to również świętowanie Jubileuszu 40-lecia istnienia naszej parafii. Uroczystą mszę św. odprawił razem z kapłanami Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Zostały uroczyście wniesione relikwie Św. Maksymiliana naszego patrona i złożone w odpowiednim miejscu przeznaczonym do modlitwy i adoracji.

Ks. Biskup modlił się razem z nami i wskazał bardzo istotne zadanie dla całej parafii - jeszcze intensywniejsza modlitwa i troska o powołania kapłańskie i zakonne.

Dekretem biskupa Ignacego Tokarczuka z dnia 14 czerwca 1974 roku nasza parafia została wydzielona z parafii w Pysznicy i otrzymaliśmy własnego duszpasterza - ks. Andrzeja Sekulskiego, który był pierwszym proboszczem.

Msze święte były sprawowane w drewnianej kaplicy, a 1981r rozpoczęliśmy budowę świątyni która już w roku następnym w stanie surowym stanęła na placu kościelnym, a w 1983 odbyło się przeniesienie Najświętszego Sakramentu z kaplicy do kościoła. Dzięki troskliwości ówczesnego proboszcza oraz zaangażowaniu w pracę i nakłady finansowe parafian nasza świątynia została uroczyście poświęcona przez biskupa sandomierskiego Wacława Świerzawskiego 17 października 1999 roku.

Drugi proboszcz naszej parafii ks. dr Krzysztof Kida dokonał odnowienia polichromii w świątyni. Obecnie z proboszczem ks. Tadeuszem Paskiem kontynuujemy to dziedzictwo wiary naszej wspólnoty parafialnej w Kłyżowie.

Zdjęcia Rafał Tofil

 

 
World's Top Web Hosting providers awarded and reviewed. Find a reliable green hosting service, read greengeeks review
Data - imieniny
Wtorek, 23 stycznia 2018 r.
imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Facebook
Obrazki z pielgrzymek
Kanonizacja
Jan Paweł II został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 r.,
w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Czas ucieka...
Odwiedziny
Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 
Statystyki
Użytkowników : 1989
Artykułów : 175
Odsłon : 206169