• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Radosne Misyjne Granie

Już po raz trzeci 17 sierpnia odbył się w Kłyżowie piknik „Radosne Misyjne Granie” mający na celu zebranie środków na renowację kościoła w parafii La Union w Ekwadorze w której obecnie pracuje ks. Misjonarz Wiesław Podgórski.

 

Na samym początku ks. proboszcz Tadeusz Pasek udzielił wszystkim błogosławieństwa, prosząc jednocześnie we wspólnej modlitwie o dobre owoce tego szczególnego spotkania.

Dzięki bezinteresowności i dobrej woli wielu osób i w tym roku program pikniku mógł być bardzo ciekawy i urozmaicony. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni i trampolinie, jeździły na koniach i brały udział w wielu konkursach i zabawach prowadzonych przez grupę „Trio z Rio”. Niektóre z nich poddały się wesołemu malowaniu twarzy. Dla wielbicieli różnych rodzajów muzyki śpiewały takie zespoły jak: zespół „Takt” z Domu Kultury w Pysznicy, zespół Śpiewaczy Klubu Seniora z Jarocina, orkiestra dęta „Olek Orkiestra” z Janowa Lubelskiego a także zespół „Janki” z Jarocina.

Amatorzy dobrej kuchni kosztowali pysznych potraw przygotowanych min. przez panie gospodynie z Kłyżowa i Jarocina a dania gorące serwował ZHP Hufiec im. Szarych Szeregów z Niska. Trzeba szczególnie w tym miejscu podkreślić, iż harcerze z Niska są naprawdę wielkim wsparciem dla „Radosnego misyjnego grania” niezmiennie już od 3 lat i to dzięki ich pomocy to dzieło może być nadal kontynuowane.

Wiele osób skorzystało z gabinetu odnowy biologicznej poddając się masażom relaksacyjnym i zabiegom upiększającym.

Dla wsparcia misji ks. Wiesia można było zakupić w sklepiku wiele ciekawych pamiątek z Ekwadoru, wziąć udział w zabawie „Misyjny balonik do nieba” oraz w wielu licytacjach.

Na stadionie można było spotkać barwną grupę etniczną z Ameryki Południowej odzianej w stroje indiańskie i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat kultury i zwyczajów Indian różnych plemion.

Tego dnia stacjonowali w Kłyżowie również żołnierze z 16 Tczewskiego Batalionu Saperów prezentując idealny kamuflaż i reklamując swoją jednostkę.

Aby tradycji stało się zadość musiał odbyć się mecz piłkarski. Tym razem drużyna księdza misjonarza zmierzyła się z drużyną „Aquila Stalowa Wola”. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3 i po rzutach karnych Aquila pokonała drużynę ks. Wiesia 4:3

Tradycją są już także misyjne opowieści ks. Wiesia Podgórskiego i jego współpracowników z placówek na których pracował i pracuje obecnie.

Całe spotkanie przebiegało jak co roku w wyjątkowej atmosferze wzajemnej życzliwości, otwartości i radości. Ksiądz misjonarz często powtarza, że w ludziach jest wiele dobra i to dobro było widoczne na tym pikniku. Dzięki takim spotkaniom, można wbrew ogólnie panującym i narzucanym opinią uwierzyć w drugiego człowieka.

Przygotowała: Aneta Tofil

Zdjęcia Aneta i Rafał Tofil

 

 

 
World's Top Web Hosting providers awarded and reviewed. Find a reliable green hosting service, read greengeeks review
Data - imieniny
Wtorek, 23 stycznia 2018 r.
imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Facebook
Obrazki z pielgrzymek
Kanonizacja
Jan Paweł II został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 r.,
w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Czas ucieka...
Odwiedziny
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Statystyki
Użytkowników : 1989
Artykułów : 175
Odsłon : 206101