Odszedł do Pana

"Przyszła /.../ chwila ciszy uroczysta,

Stało się - między ludzi wszedł Mistrz Wiekuisty,

I do historii, która wielkich zdarzeń czeka,

Dołączył biografię /.../ człowieka".

/C.K. Norwid/

Dzisiaj, 7 października o godz. 2.00, zmarł w Szpitalu Powiatowym w Stalowej Woli nasz pierwszy proboszcz - CZŁOWIEK  ,,z potrzeby serca...", ks. Kanonik Andrzej Sekulski.

Ks. Andrzej Sekulski ur. 10 października 1934 r. w Rudniku n. Sanem, parafia w miejscu. Liceum Ogólnokształcące ukończył w 1953 r. w Rudniku. Po odbyciu studiów seminaryjnych w Wyższym Seminarium Duchownym w Prze­myślu (1953-1959) dnia 5 czerwca 1959 r. przyjął święcenia kapłań­skie z rąk bpa Franciszka Bardy. Jako wikariusz pracował w Trześni, Pysznicy, Jaśle, Dukli, Strzyżowie i ponownie w Pysznicy. Proboszczem w Kłyżowie został w 1974 r. Dzieło jego życia – przy współpracy z parafianami – to stworzenie parafii, wybudowanie kościoła, plebanii, utworzenie cmentarza i wiele innych inicjatyw duszpasterskich i społecznych.
W 1997 r. został mianowany kanonikiem honorowym Kapituły Konkatedralnej w Stalowej Woli.

Odsłon : 206100