• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Radosne Misyjne Granie IV

W Kłyżowie w dniu 16.08.2015 roku już po raz czwarty odbył się piknik misyjny "Radosne Misyjne Granie". Jego celem jest wsparcie misji katolickich w Ekwadorze, a szczególnie w tym roku, budowy kaplic dojazdowych w parafii ks. Wiesława Podgórskiego.
Jak co roku całą imprezę poprzedzała modlitwa i błogosławieństwo, a potem atrakcjom nie było końca.

Gry, konkursy i zabawy poprowadziła grupa "Trio z Rio". Zagrały zespoły : zespół folkowy "Janki" z Jarocina i "Kapela flisacka" z Ulanowa. Swój talent artystyczny zaprezentowała też młodzież z Kłyżowa: siostry Weronika i Paulina Szoja oraz Aleksandra Tęcza. Ponadto, można było odwiedzić wioskę indiańską, poznać ciekawą kulturę i zwyczaje plemienia Siuksów. Były też koniki polskie ze stadniny "Polonia" w Kłyżowie, bryczki, dmuchane zjeżdżalnie i trampolina dla dzieci, sklepik misyjny, w którym można było zakupić pamiątki prosto z Ekwadoru. Tradycją stała się także loteria "Misyjny Balonik do Nieba", gdzie kupując losy, można było stać się posiadaczem napradę wartościowych nagród ufundowanych przez licznych sponsorów. Dla kibiców piłki nożnej odbył się mecz między "Ekipą Misjonarza", a drużyną "Straży Pożarnej Stalowa Wola", która ponadto oferowała pokaz sprzętu strażackiego i przez możliwość przymierzenia munduru, dawała szansę najmłodszym, aby przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy. Ostateczny wynik meczu to 2:1 dla Strażaków, ale trzeba przyznać, że Ekipa Misjonarza walczyła dzielnie do samego końca. Na miejscu można było wzmocnić się jedząc pyszny bigos, czy grochówkę, które serwowała kuchnia polowa harcerzy z Niska, a na deser zjeść kawałek któregoś ze słodkich ciast przygotowanych przez panie z Kłyżowa. Każda z pań mogła zafundować sobie odrobinę luksusu i skorzystać z salonu odnowy bilogicznej, gdzie wykonywane były zabiegi kosmetyczne i profesjonalne masaże lecznicze. Atmosfera jak co roku była niepowtarzalna. Radość wymalowana na twarzach dorosłych i uśmiech na bajkowo pomalowanych twarzach dzieci sprawiały, że chciało się tam być i uczestniczyć w tym wielkim misyjnym dziele. Pan Bóg też pobłogosławił piękną pogodą i gwieździstym niebem, pod którym na zakończenie został odśpiewany Apel Jasnogórski przy blasku rozdanych każdemu świec. Na zakończenie tradycyjnie ks. Wiesiu udzielił misyjnego błogosławieństwa.
Duchowe akumulatory zostały naładowane i jest satysfakcja, że pomogło się komuś potrzebującemu. Dowodem tego jest pokaźna kwota, która została zebrana na cele misyjne. To rekordowe osiągnięcie – jak podkreśla Rafał Tofil – pomysłodawca i główny organizator pikniku misyjnego. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie dziesiątki osób bezinteresownie zaangażowanych w to dzieło. Wielkie podziękowania należą się młodzieży z Kłyżowa, na którą można liczyć każdego roku zarówno przed, w trakcie jak i po pikniku, harcerzom  którzy są zawsze zwarci i gotowi do pomocy, konferansejorm, paniom, które co roku fundują ucztę naszym podniebieniom, pysznymi daniami i słodyczami, panom, bez których nie udałoby się wykonać prac wymagających siły mięśni,  misjonarzom świeckim, którzy pokonując niekiedy setki kilometrów przyjeżdzają, aby pomóc i jednocześnie dać świadectwo swojego misyjnego powołania i Klubowi Sportowemu SAN Kłyżów za coroczne udostępnienie swojego stadionu – dodaje.
Idealne będą tu słowa Pana Jezusa: "Więcej szczęścia jest w dawaniu,  aniżeli w braniu". Myślę, że właśnie to ewangeliczne szczęście można było poczuć w czasie tego pikniku. Okazuje się, że można być szczęśliwym, gdy podaje się pomocną dłoń tym którzy tego w sposób szczególny potrzebują.

Aneta Tofil

Poniżej zamieszczamy listę wspaniałych osób, które bezinteresownie poświęciły swój cenny czas, aby na miarę swoich możliwości pomóc przy organizacji "Radosnego Misyjnego Grania IV":
1. Catering stadion - Sylwia Brak, Aleksandra Cagara, Gabriela Tofil, Ewelina Szoja
2. Catering remiza - Anna Świeca, Małgorzata Siek
3. Służba porządkowa - Łukasz Siek, Damian Szwed, Patryk Siek, Paweł Pelic
4. Misyjny Balonik do Nieba - Weronika Madej, Anna Brak, Michał Dolecki
5. Obsługa foto-wideo - Aneta Tofil, Adrian Tabaka
6. Wsparcie techniczne - Wojciech Grzybowski, Tomasz Tofil, Bogdan Herdzik, Jan Tofil, Witold Cichoń, Andrzej Dybka
7. Muzyczni - Dagmara Piotrowska, Weronika Sudoł, Weronika Szoja, Paulina Szoja, Aleksandra Tęcza, Mateusz Rainer
8. Masażyści - Katarzyna Siek, Dominika Trznadel, Rusłan Baigazin
9. Malowanie twarzy - Ewa Baigazin
10. Osoby wspomagające - Agnieszka Smosna, Dariusz Świeca, Lucyna Maziarz, Katarzyna Madej, Witold Tutak, Stanisław Cagara, Piotr Pięta, Piotr Wilk, Anna Maziarz, Agnieszka Maziarz, Karolina Sarek, Paweł Kryń
11. Koordynator - Rafał Tofil
Ponadto wielkie podziękowania należą się niezawodnej drużynie harcerzy ZHP im. Szarych Szeregów pod dowództwem komendanta Dariusza Wasyla, misjonarzom świeckim, którzy z różnych rejonów Polski dotarli do Kłyżowa, aby wspomagać naszą inicjatywę, niesamowitej grupie konferansjerów z grupy Trio z Rio ( Agnieszka, Tomasz i Mateusz ), Panu Stasiowi Haliniakowi i jego ekipie ze stadniny "Polonia" z Kłyżowa, Pani Annie Wąsik z salonu kosmetycznego "Gracja", Sylwestrowi Tofilowi z Zakładu Gospodarki Komunalnej z Pysznicy oraz będących z nami od 2012 roku cudownych ludzi z zespołu "Janki" pod przewodnictwem Kasi Pliszki.
Rafał Tofil

 
World's Top Web Hosting providers awarded and reviewed. Find a reliable green hosting service, read greengeeks review
Data - imieniny
Wtorek, 23 stycznia 2018 r.
imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Facebook
Obrazki z pielgrzymek
Kanonizacja
Jan Paweł II został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 r.,
w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Czas ucieka...
Odwiedziny
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Statystyki
Użytkowników : 1989
Artykułów : 175
Odsłon : 206090