Uroczystości odpustowe

Dzień Wniebowzięcia NMP dla naszej parafii jest zawsze wielkim świętem. Przeżywamy piękne i bogate w swojej treści święto Matki Bożej, która jest patronką naszej wspólnoty. W tym roku było ono połączone z wprowadzeniem relikwii bł. ks. Michała Sopoćki. Był on spowiednikiem św. s. Faustyny i jako pierwszy musiał przebadać objawienia, które przekazywała ta zakonnica. W Roku Miłosierdzia wszyscy potrzebujemy głębszego wniknięcia w prawdę o Bożym Miłosierdziu.

Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył uroczystościom odpustowym i wygłosił homilię, w której wskazał na jedność duszy i ciała. Pasterz diecezji zachęcał nas do „odważnej pracy nad sobą i stawiania czoła wyzwaniom jakie się pojawiają. Maryja daje nam przykład takiego działania.”

Ordynariusz diecezji po mszy św. poświęcił przyniesione kwiaty i zioła oraz wieniec dożynkowy wykonany w tym roku przez mieszkańców ul. Błońskiej i Borku.

Naszą radością było również poświęcenie Figury Matki Bożej i dedykowanego Jej ołtarza.

Wtorek, 21 listopada 2017 r.
imieniny: Janusza, Marii
Odsłon : 200874