• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Uroczystości odpustowe

Dzień Wniebowzięcia NMP dla naszej parafii jest zawsze wielkim świętem. Przeżywamy piękne i bogate w swojej treści święto Matki Bożej, która jest patronką naszej wspólnoty. W tym roku było ono połączone z wprowadzeniem relikwii bł. ks. Michała Sopoćki. Był on spowiednikiem św. s. Faustyny i jako pierwszy musiał przebadać objawienia, które przekazywała ta zakonnica. W Roku Miłosierdzia wszyscy potrzebujemy głębszego wniknięcia w prawdę o Bożym Miłosierdziu.

Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył uroczystościom odpustowym i wygłosił homilię, w której wskazał na jedność duszy i ciała. Pasterz diecezji zachęcał nas do „odważnej pracy nad sobą i stawiania czoła wyzwaniom jakie się pojawiają. Maryja daje nam przykład takiego działania.”

Ordynariusz diecezji po mszy św. poświęcił przyniesione kwiaty i zioła oraz wieniec dożynkowy wykonany w tym roku przez mieszkańców ul. Błońskiej i Borku.

Naszą radością było również poświęcenie Figury Matki Bożej i dedykowanego Jej ołtarza.

 

 
World's Top Web Hosting providers awarded and reviewed. Find a reliable green hosting service, read greengeeks review
Data - imieniny
Poniedziałek, 19 marca 2018 r.
imieniny: Józefa, Bogdana
Facebook
Obrazki z pielgrzymek
Kanonizacja
Jan Paweł II został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 r.,
w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Czas ucieka...
Odwiedziny
Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Statystyki
Użytkowników : 3396
Artykułów : 175
Odsłon : 210879