• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Radosne Misyjne Granie i Chrztu Polski świętowanie

21 sierpnia odbyła się 5 edycja pikniku misyjnego. W tym roku podczas imprezy świętowaliśmy 1050 rocznicę Chrztu Polski. Przybyli goście mogli zobaczyć m.in. pokazy oręża i walk średniowiecznych przygotowanych przez Bractwo Rycerskie z Sandomierza.

Radosne Misyjne Granie 2016 zakończyła Wieczorna Eucharystia z posłaniem misjonarzy świeckich.

Wystąpiły zespoły: Jargocianie z Jarocina, Apostolos z Przemyśla, zaprezentował się również Związek Strzelecki oddział Stalowa Wola. Tradycyjnie rozegrany został mecz piłki nożnej. Ponadto uczestnicy mogli skorzystać ze studia masażu relaksacyjnego, zaglądnąć do sklepiku misyjnego, przejechać się bryczką i konikami polskimi ze stadniny „Polonia”, poczęstować się pysznymi wypiekami, kiełbaską z grilla oraz bigosem czy grochówką, Również dla dzieci czekało mnóstwo atrakcji takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy i włosów oraz stoisko z watą cukrową. Zebrane środki przeznaczamy na wsparcie misji katolickich w Ekwadorze, dla parafian ks. misjonarza Wiesia Podgórskiego z El Habry i El Maty.

Nie było by to wszystko możliwe gdyby nie grupa wspaniałych osób, które bezinteresownie poświęciły swój czas aby wspomóc organizacyjnie Radosne Misyjne Granie za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!!!!

1. Catering stadion - Tofil Gabriela, Szoja Ewelina, Pelic Paweł, Pelic Andrzej

2. Catering remiza - Świeca Anna, Siek Małgorzata

3. Służba porządkowa - Pięta Piotr, Szwed Damian, Ludian Aleks, Mazur Krzysztof

4. Misyjny Balonik do Nieba - Madej Weronika, Brak Anna, Dolecki Michał, Maziarz Anna, Maziarz Agnieszka, Pięta Monika, Wolak Piotr

5. Obsługa foto-wideo - Tofil Aneta, Komsa Bolesław

6. Wsparcie techniczne - Grzybowski Wojciech, Tofil Jan, Cichoń Witold, Dybka Andrzej, Podgórski Piotr

7. Muzyczni - Tęcza Aleksandra, Szoja Weronika, Szoja Paulina, Rainer Mateusz, Krzal Agata, Cichoń Wiktoria, Maślach Wiktoria, Sudoł Weronika, Gębala Klaudia

8. Masażyści - Siek Katarzyna, Baigazin Rusłan, Bełz Agnieszka

9. Malowanie twarzy, włosów - Baigazin Ewa, Zakrzewska Gabriela, Siek Magdalena

10. Zabiegi kosmetyczne - Wąsik Aleksandra, Wąsik Anna

11. Nagłośnienie - Siek Paweł

12. Osoby wspomagające - Madej Katarzyna, Sikora Marcin, Tofil Tomasz, Herdzik Bogusław, Chyła Paulina, Pietroniec Witold

13. Koordynatorzy - Tofil Rafał, Kapuścińska Iwona

Panie które zechciały przygotować pyszności na tegoroczny piknik: Maślach Emilia, Krzal Anna, Skrzypek Renata, Gębska Justyna, Podgórska Janina, Drąg Teresa, Szoja Urszula, Maziarz Stanisława, Madej Stanisława, Madej Natalia, Skrzypek Beata, Rainer Genowefa, Partyka Teresa, Tkacz Wiesława, Cichoń Agnieszka, Tofil Elżbieta, Siek Joanna, Siek Małgorzata, Jestal Janina, Świeca Anna oraz jeden rodzynek wśród Pań: Podgórski Marek.

Ponadto wielkie podziękowania należą się niezawodnej drużynie harcerzy ZHP im. Szarych Szeregów pod dowództwem komendanta Dariusza Wasyla oraz drużynie harcerzy z Pysznicy, grupie konferansjerów z Trio z Rio (Tomasz i Adrian), Panu Stasiowi Haliniakowi i jego ekipie ze stadniny "Polonia" z Kłyżowa, Związkowi Strzeleckiemu ze Stalowej Woli, zespołowi "Apostolos" z Przemyśla oraz "Jargocianie" z Jarocina w składzie: Oleksak Zofia, Węglińska Władysława, Szabat Krystyna, Wołoszyn Halina, Rosa Władysław, Rosa Stefania, Olszówka Aniela oraz Rosa Helena pod przewodnictwem Katarzyny Pliszki.

Dziękujemy Gminnemu Zespołowi Sportowemu "San" Kłyżów za udostępnienie stadionu i pomieszczeń sanitarnych, Ochotniczej Straży Pożarnej z Kłyżowa za udostępnienie remizy oraz stołów i ławek, Zespołowi Szkół z Kłyżowa za udostępnienie stołów i krzeseł, Gminie Pysznica za udostępnienie dwóch namiotów, Zakładowi Gospodarki Komunalnej z Pysznicy, Panu Romanowi Kuziora za użyczenie parasoli oraz Panu Rafałowi Herdzikowi za udostępnienie naczepy.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich już teraz na Radosne Misyjne Granie 2017!!!!!!Śmiech

 

 
World's Top Web Hosting providers awarded and reviewed. Find a reliable green hosting service, read greengeeks review
Data - imieniny
Poniedziałek, 19 marca 2018 r.
imieniny: Józefa, Bogdana
Facebook
Obrazki z pielgrzymek
Kanonizacja
Jan Paweł II został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 r.,
w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Czas ucieka...
Odwiedziny
Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Statystyki
Użytkowników : 3396
Artykułów : 175
Odsłon : 210877