Błogosławiony Jan Paweł II

1 maja, w ustanowione przez Jana Pawła II święto Miłosierdzia Bożego, w Watykanie o godz. 10.37, Ojciec Święty Benedykt XVI wliczył w poczet Błogosławionych swojego Poprzednika.

Uroczystą Mszę św., która rozpoczęła się na Placu św. Piotra w Watykanie o godz. 10:00, poprzedziła Koronka do Miłosierdzia Bożego. Podczas Liturgii, po akcie pokutnym ,do Ojca Świętego Benedykta XVI podszedł ks. kard. Vallini wraz z postulatorem procesu beatyfikacyjnego Papieża Polaka, ks. prałatem Sławomirem Oderem prosząc o rozpoczęcie beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.

Na frontonie Bazyliki odsłonięto portret Błogosławionego sporządzony na podstawie jednej z fotografii wykonanej przez polskiego fotografa Grzegorza Gałązki. Chór zaintonował pieśń: Otwórzcie drzwi Chrystusowi, nie lękajcie się, otwórzcie wasze serca Panu miłością Chrystusa.

Obok ołtarza umieszczono relikwiarz w kształcie gałązki oliwnej z krwią Błogosławionego przyniesiony przez s. Tobianę, która przez wiele lat służyła w apartamentach Jana Pawła II oraz cudownie uzdrowioną za Jego wstawiennictwem s. Marie Simon-Pierre z francuskiego zgromadzenia Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego.

W procesji z darami, składającej się z przedstawicieli różnych narodów szło dwoje Polaków reprezentujących władze rodzinnego miasta Jana Pawła II– Wadowic.

Po zakończeniu Mszy św. Papież Benedykt XVI odmówił z wiernymi modlitwę maryjną "Regina Caeli", którą tradycyjnie poprzedził rozważaniami, a na jej zakończenie udzielił apostolskiego błogosławieństwa

Modlitwa do Błogosławionego Jana Pawła II

Ojcze, dziękuję Bogu w Trójcy Przenajświętszej za to,

że dał Kościołowi Ciebie jako Papieża Jana Pawła II.

Dziękuję za Twoja niestrudzona apostolska posługę dla wszystkich narodów świata,

którym gorliwie głosiłeś Dobrą Nowinę o nieskończonej miłości Boga do nas.

Dziękuję Ci, Ojcze, za to, że dałeś nam, przykład

całkowitego zawierzenia Bożemu miłosierdziu

i matczynemu wstawiennictwu Maryi, Matki Bożej.

Dziękuję Ci, Ojcze, za to, że w swojej osobie ukazywałeś nam

żywy obraz Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza

zawsze zatroskanego o zagubionych w życiu i oddalonych od Boga i Kościoła.

Dziękuję Ci za nauczanie, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości

oraz za wskazania jak to powołanie zrealizować.

Uproś mi, abym zgodnie z Bożą wolą mógł otrzymać te łaski, o które Cie proszę.

Wypraszaj mi światło i dar rady w życiowych wątpliwościach,

a siłę i męstwo w pokusach i przeciwnościach.

Niech Twoje wstawiennictwo wyjedna mi chęć

ustawicznego oddawania się na służbę Chrystusowi i Maryi

oraz przyczynia się do budowania w naszej Ojczyźnie królestwa prawdy, miłości i pokoju.

Amen

Błogosławiony Janie Pawle II  módl się za nami!

Odsłon : 206126