Koła Żywego Różańca

Żywy Różaniec to międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot.

Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańcowych. Pierwotnie róża liczyła 15 osób, obecnie – po modyfikacji Różańca przez Jana Pawła II – 20 osób.

Ruch ten jest bardzo rozpowszechniony w wielu parafiach. Dzieci tworzą tzw. Podwórkowe Kółka Różańcowe.

Od listopada 2012 r. dołączyła do Kół Żywego Różańca - róża Św. Stanisława Kostki.

Również powstaje młodzieżowa róża.

Róża młodzieżowa - bł. Jana Pawła II jeszcze ma kilka tajemniczek do rozdania. Nie czekaj!

Kola Żywego Różańca istnieją w każdej parafii, są raczej cichą i mało widoczną wspólnotą, ale jej moc jest ogromna. Warto się do niej przyłączyć z wielu względów. Nie wahajmy się, jeśli lubimy różaniec, chcemy wspólnie trwać przy Maryi i wypraszać łaski potrzebne Kościołowi i nam samym.

Chcesz bardziej kochać Maryję i służyć Kościołowi modlitwą? Nic prostszego: weź do ręki różaniec i dołącz do koła.

Spotkania odbywają się w naszej parafii w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 (wyjątkowo po Mszy Św. o godz. 17 – październik, Wielki Post)

Róże w naszej parafii:

1. N.M.P. Wniebowziętej

2. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

3. Św. Maksymiliana

4. Bł. Bronisławy

5. Św. Barbary

6. Św. Brata Alberta

7. Św. Jadwigi Królowej

8. Św. Elżbiety

9. Św. Anny

10. Św. Agaty

11. Św. Marii Magdaleny

12. Św. Katarzyny

13. Św. Rodziny

14. Św. Stanisława Kostki

15. Bł. Jana Pawła II

Sobota, 23 września 2017 r.
imieniny: Bogusława, Tekli
Odsłon : 196359