• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Kłyżowianie docierają do początków chrześcijaństwa w Polsce

Wakacyjne pielgrzymowanie do ważnych miejsc i sanktuariów w Polsce i nie tylko, to tradycja w Parafii Kłyżów. Tym razem grupa pielgrzymkowa udała się do miejsc pamiętających czasy piastowskie, tym samym odbywając podróż do początków wiary. W ten sposób chcieliśmy przygotować się do Roku Wiary, który zapowiedział papież Benedykt XVI i zrealizować jego słowa zawarte w liście apostolskim Podwoje wiary: „Niezmiernie ważne będzie w tym Roku przypomnienie historii naszej wiary…”.

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od pokłonienia się Matce Bożej w Jasnogórskim Wizerunku, prosząc o opiekę na dalszej drodze pielgrzymowania. Kolejno udaliśmy się do Świebodzina, aby doświadczyć Bożego Miłosierdzia i zobaczyć największy na świecie pomnik Chrystusa Króla. Imponujący… Wobec tego wizerunku człowiek pojmuje, jak marny jest o obliczu Boskiego Majestatu.

Dzięki doświadczeniu atmosfery ”chrzcielnicy narodu” w Ostrowie Lednickim mogliśmy pogłębić swoją wiarę oraz pogłębić swoją wiedzę dotyczącą wydarzeń, które stanowią próg początkowy historii Polski. Nieopodal wyspy, na Polach Lednickich rokrocznie spotyka się młodzież, aby zamanifestować swoją wiarę i przejść przez bramę w kształcie ryby – symbolu chrześcijaństwa i pierwszych chrześcijan. Byliśmy także w Gnieźnie – pierwszej stolicy Polski. Dzięki temu poznaliśmy bliżej postać i losy św. Wojciecha oraz pokłoniliśmy się przed jego relikwiami. Zwiedzając Katedrę Gnieźnieńską, która jest świadkiem ponadtysiącletniej historii Polski przybliżyliśmy sobie losy naszego narodu, raz chlubne i chwalebne, innym razem trudne i bolesne. Na zakończenie udaliśmy się do Biskupina, chcąc poznać warunki mieszkalne i sposób życia ludności zamieszkującej tamte tereny w okresie kultury łużyckiej.

”Żegnamy się, Alleluja!” Z Bożą pomocą powróciliśmy do domu i przygotowujemy się do kolejnej pielgrzymki.

parafianka

 
World's Top Web Hosting providers awarded and reviewed. Find a reliable green hosting service, read greengeeks review
Data - imieniny
Wtorek, 23 stycznia 2018 r.
imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Facebook
Obrazki z pielgrzymek
Kanonizacja
Jan Paweł II został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 r.,
w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Czas ucieka...
Odwiedziny
Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 
Statystyki
Użytkowników : 1989
Artykułów : 175
Odsłon : 206142