• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Śladami świadków wiary - Bł. Jan Paweł II

Przygotowując się do Roku Wiary nasza parafia udała się na pielgrzymkę śladami Bł. Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Łagiewnik. Wierzymy i staramy się pozostać wiernymi zobowiązaniom, które wynikają z przyjętego sakramentu chrztu św. To prawda, ale wiara świadków jest umocnieniem wiary tych, którzy spotykają się z nimi.

Papież Benedykt XVI w liście apostolskim zapowiadającym Rok Wiary napisał: „Ze względu na wiarę na przestrzeni wieków mężczyźni i kobiety każdego wieku, których imię jest zapisane w Księdze Życia (Ap 7,9,13,8) wyznali piękno pójścia za Panem Jezusem…”

Nasz Rodak swoim życiem i powołaniem wyznał piękno pójścia za Chrystusem. Jego wiara jest umocnieniem naszej wiary. Spotykając się z Nim i odwiedzając miejsca, gdzie jego wiara umacniała się i dojrzewała możemy również podejmować drogę naszej wiary. Nie wolno nam stać w miejscu. Musimy wciąż pielgrzymować!

Eucharystia w Kalwarii Zebrzydowskiej, w miejscu gdzie Karol Wojtyła przez swojego ojca został powierzony w opiekę Maryi była dla nas wielkim przeżyciem. Dróżki kalwaryjskie pokazały nam, że wędrówka może być trudna, również ta w naszym życiu codziennym. Skorzystaliśmy z życzliwości i gościnności oo. Bernardynów. Pokazali nam pokój w którym papież odpoczywał podczas pielgrzymki w tym sanktuarium.

W Wadowicach chrzcielnica, gdzie Karol Wojtyła został ochrzczony wzbudziła w naszych sercach wdzięczność. Dziękowaliśmy za Jana Pawła II i za jego wiarę. Nasza parafialna chrzcielnica też przypomina nam, że należymy do Chrystusa.

Modlitwa w Łagiewnikach wzbudza w nas nadzieję. Będziemy tam przyjeżdżać jeszcze nie raz. Zawsze ile razy zbłądzimy w naszym życiu, tyle razy dla nas ratunkiem jest Miłosierdzie Boże.

 

 
World's Top Web Hosting providers awarded and reviewed. Find a reliable green hosting service, read greengeeks review
Data - imieniny
Wtorek, 23 stycznia 2018 r.
imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Facebook
Obrazki z pielgrzymek
Kanonizacja
Jan Paweł II został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 r.,
w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Czas ucieka...
Odwiedziny
Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 
Statystyki
Użytkowników : 1989
Artykułów : 175
Odsłon : 206154