Pielgrzymka parafialna - Strachocina, Komańcza, Kalwaria Pacławska, Krasiczyn, Przemyśl

W tym roku celem naszej pielgrzymki było odwiedzenie sanktuariów w południowo-wschodnim regionie naszej Ojczyzny. W sobotę 2 lipca w Strachocinie modliliśmy się w sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Bardzo poruszające było świadectwo ks. Józefa Niżnika, który opowiedział o swoich spotkaniach ze św. Andrzejem. Potem w Komańczy, w miejscu uwięzienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego mogliśmy modlić się za naszą Ojczyznę. Męstwo i wiara ks. Kardynała są dla nas zawsze wezwaniem do pokonywania trudności, które pojawiają się na drodze naszej wiary.

Piękne bieszczadzkie widoki były smacznym deserem po dobrym obiedzie. Wieczorem już modliliśmy się przed Matką Bożą na Kalwarii Pacławskiej. To sanktuarium pasyjne i dróżki Męki Pańskiej wymagają więcej czasu. Następnego dnia po mszy św. udaliśmy się do Krasiczyna, aby podziwiać odnowiony zamek z XVI wieku. Tego dnia naszym głównym celem był Przemyśl. Modliliśmy się w katedrze przemyskiej, gdzie 25 lat temu święcenia kapłańskie przyjął ks. Tadeusz Pasek, proboszcz naszej parafii. Zwiedziliśmy również seminarium duchowne. W Przemyślu jest nie tylko kościół katolicki ale również grekokatolicki. Mogliśmy podziwiać katedrę grekokatolicką z pięknym ikonostasem i licznymi ikonami. Po zwiedzeniu rynku w Przemyślu i po dobrej kawie podziwialiśmy panoramę Przemyśla z kopca tatarskiego. Wracaliśmy do domu dziękując Bogu za dobrą pogodę i świetne humory.

Poniedziałek, 18 grudnia 2017 r.
imieniny: Gracjana, Bogusława
Odsłon : 203075