Cmentarz

Memento mori

Władze gminy Pysznica 01.10.1978r. udzieliły właściwego pozwolenia na zagospodarowanie terenu pod cmentarza parafialnego.

Ks. proboszcz Andrzej Sekulski podczas Misji Parafialnych, które zostały przeprowadzone w Adwencie 1987r, poświęcił cmentarz. Został ustawiony krzyż w miejscu centralnym.

Pierwszy pochówek odbył się 24 stycznia 1988 roku. Grobów zaczęło przybywać coraz więcej, gdyż były przeprowadzane także ekshumacje.

Dzisiaj wielu naszych zmarłych parafian w tym miejscu oczekuje na zmartwychwstanie.

Cmentarz ma już ogrodzenie. Wykonane zostały kolejne prace które mają na celu zachowanie tego miejsca w odpowiednim porządku. Przy wejściu na cmentarz jest ustawiony kontener na śmieci. Dokonując segregacji odpadów zapewniamy czystość w tym miejscu.

Trzeba naszym przodkom zapewnić odpowiednie miejsce spoczynku a nam zapewnić właściwy klimat do modlitwy i pamięci o tych, którzy odeszli do Pana.

Odwiedzając zmarłych na cmentarzu pamiętajmy o modlitwie w ich intencji i o zachowaniu porządku i ciszy.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

W sprawach pilnych i ważnych - telefon kontaktowy: 726 600 106