24 marca 2024 roku

1. VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa zwana również Niedzielą Męki Pańskiej – rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym w sposób szczególny przeżywamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.; a uroczyste podczas Mszy św. o godz. 11:00 i konkurs palm.
  2. Dzisiaj o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. Spowiedź – poniedziałek 14:30 – 16:30 !!!
  4. Chorych (ci, których nie odwiedzamy w I Piątek Miesiąca) odwiedzimy we wtorek od 14:00, proszę dzisiaj zgłosić ich w zakrystii.
  5. Wielki Czwartek: Przeżywamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Jest to również dzień Rocznicy I Komunii św. dzieci z naszej parafii a także kolejnej rocznicy naszej I Komunii św.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 (poświecenie książeczek dla dzieci kl. 3) a później przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00

1. Wielki Piątek: Przeżywamy dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy od godz. 9:00; w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, ilościowy i jakościowy. Droga Krzyżowa o godz. 17:00 a później Liturgia Wielkiego Piątku, Męka Pańska będzie śpiewana przez chór z Jastkowic – Grupa Rekonstrukcyjna Wrzesień 1939 – procesja do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 24.00, a o godz. 21:30 zaprasza nas młodzież do wspólnej modlitwy przy Bożym Grobie.
  2. Wielka Sobota: W Wielką Sobotę zachowujemy z tradycji wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (adoracja od 9:00). Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 10:00 i 11:00
  3. Wigilia Paschalna o godz. 18.00, przynieśmy ze sobą świece (z osłoną). Adoracja do 21:00, potem rodzice dzieci z kl. IV w ciszy i skupieniu posprzątają kościół.
  4. Niedziela Zmartwychwstania: o godz. 6.00 REZUREKCJA, prosimy o pobożne przygotowanie procesji; msza św. o godz.11.00 / wieczorem mszy nie będzie.
  5. Poniedziałek Wielkanocny : Msze święte o godz. 8:00 i 11:00 / wieczorem mszy nie będzie.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty: o podjęcie troski o piękno naszej świątyni prosimy kolejne cztery rodziny – kiedy?
  7. Bóg zapłać młodzieży, która w piątki Wielkiego Postu prowadziła Drogi Krzyżowe o godz. 20:00.
  8. Intencje oraz prasa katolicka – post o chlebie i wodzie. Baranki Caritas!